Náš tip na výlet

 

Náš tip na výlet

Území České republiky je doslova protkáno nespočtem historických měst, středověkých hradů, nádherných zámků i starobylých kostelů a klášterů. Nesmírné kulturní bohatství České republiky potvrzuje také 12 památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO - stěží kde jinde ve světě naleznete takové množství památek koncentrované na tak malém prostoru.

Pražský hrad

Český Krumlov

Český Krumlov byl prvním městem v České republice, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1992. Ve městě ale nenajdete jen historii, Krumlov je živým kulturním centrem s oblíbenými letními festivaly, muzeem Egona Schieleho a mnohým dalším.
Český Krumlov je město mnoha zážitků konají se zde historické slavnosti, ochutnávky piv v místním pivovaru, jízdy na voru po řece Vltavě, noční prohlídky města a kulinářské speciality.
Okolí Českého Krumlova je velice pestrá nachází se zde kopcovitá krajina vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku, vyjížďky na koních, hraní golfu, rafting a vodní putování na Vltavě, v blízkosti rekreační oblast přehradní nádrže Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les, Národní park Šumava.

 

Pražský hrad

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek z období romantismu s množstvím cimbuří a věžiček, bohatý řezbovaný interiér. Zámek Hluboká byl původně založen jako strážný hrad v polovině 13. století českými králi a jako královský majetek byl dáván často do zástavy. V držení se zde vystřídalo několik šlechtických rodů.

 

Pražský hrad

Hrad Rožmberk nad Vltavou

Romanticky přestavěný hrad s bohatě vybaveným rytířským interiérem, oslavujícím rod Buquoyů. Nejstarší rodové sídlo Rožmberků. Poprvé zmíněn v r. 1253. Původně gotická pevnost, přestavěna v duchu renesance a neogotiky. Posledními majiteli byli příslušníci šlechtického rodu Buquoy. V polovině minulého století byl hrad zpřístupněn veřejnosti jako jedno z prvních muzeí v Čechách. V muzeu se střetávají dvě tradice. Tradice Rožmberská, připomínající zakladatele hradu, je reprezentována renesanční sgrafitovou výzdobou vnějších fasád a nádhernými malířskými dekoracemi interiérů, především proslulým „Hudebním výklenkem“ v tzv. Rytířském sále.
Přímo pod hradem máme náš druhý hotel U Martina. Zde vám můžeme zajistit stravování, ubytování, wellness a zapůjčení lodiček.
Rožmberk nad Vltavou je také znám svým vodáctvím. Můžeme vám zabezpečit půjčení lodí nebo raftů s trasou až do Českého Krumlova.

 

karlstejn foto

Hrad Karlštejn

Půldenní výlet autobusem na proslulý gotický hrad prohlídkou hradu s průvodcem. Hrad Karlštejn byl postaven ve 14. století císařem Karlem IV. a původně sloužil k přechovávání korunovačních klenotů a církevních relikvií. Délka výletu cca 4 hodiny.

 

Pražský hrad

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát byl nejprve využíván jako lovecký hrad knížat a králů. Hrad obsahuje řadu cenných, pozdně goticky upravených prostor, přičemž především kaple s dochovaných pozdněgotickým malovaným oltářem patří k nejvýznamnějším gotickým prostorům u nás.

 

Pražský hrad

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště byl postaven ve 13. století dle vzoru francouzských zámků. Dnes zámek hostí unikátní sbírky umění zahrnující období gotiky, renesance či baroka. Za shlédnutí také stojí známé sbírky zbraní a loveckých trofejí patřící rodině d’Este. Je to jeden z nejzajímavějších zámků ve střední Evropě.

 

karlovy vary 2 by daily telegraph d2ytwdj

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou největší a nejznámější české lázeňské město, založené v roce 1358 císařem Karlem IV. Doporučujeme Vám zkombinovat výlet z Prahy do Karlových Varů s přenocováním v hotelu Dvořák. Nezapomeňte ochutnat některý ze 12 termálních pramenů nebo bylinný likér Becherovka. Navštívit můžete také sklárnu Moser.

 

409590

Kutná Hora

Díky prosperujícím stříbrným dolům byla Kutná Hora v době středověku druhým nejvýznamnějším městem českého království hned po Praze. V roce 1995 bylo město prohlášeno za kulturní památku světového významu a dostalo se tak pod ochranu UNESCO.